מיחזור אינו טרנד חולף...... זה אורח חיים

"אמא שואלת אותי כל יום מה עשית בבית הספר? ואני עונה לה כלום, היום אוכל להגיד שעשיתי משהו." (תלמיד מכתה ה' בי"ס החיטה תוך כדי בניית פסל סביבתי)

מיחזור אינו טרנד חולף... זה אורח חיים, ואני שמחה שיש לי את הכלים והיכולות להיות חלק ממשהו מאוד גדול שהמודעות אליו הולכת וגוברת עם השנים.

 

 
 
 

מיחזור הוא תהליך של הוצאת חומרים מזרם הפסולת ושימוש בהם, כחומרי גלם או ליצירת מוצרים חדשים. כיום ממוחזרים במפעלי מיחזור ברחבי הארץ כ- 15% מהפסולת הביתית, וכאשר מביאים בחשבון גם את מרכיבי פסולת התעשייה, הגרוטאות והשמן המשומש - מגיע שיעור המיחזור ל- 20%. על מנת לסבר את העין אציין שבמדינות מפותחות הוא עומד על כ-70%.

 

חברים, לפנינו כברת דרך ארוכה, סלולה בחינוך סביבתי והגברת המודעות שלנו בקהילה ומחוצה לה.

במשך השנים בהן אני עוסקת באומנות סביבתית יצרתי עשרות מודלים במוסדות חינוך, במפעלים ובאזורי נוי בערים, כגון פחי אשפה מעוצבים כבעלי חיים, שולחנות מצופים פסיפס, ספסליםומתקני עציצים.

שיתופי הפעולה שלי עם גופים ציבוריים גדולים כגון חברת החשמל, עיריות, מתנ"סים ומוסדות חינוך הניבו יצירות שתשארנה חותם לעוד שנים רבות – על הסביבה, וללא ספק על הקהילה שלקחה חלק במפגשים היצירתיים הללו.

בעבודה עם חומרים ממוחזרים יש ערך מוסרי - למצוא בחפצים שימוש נוסף, ולכן אני מאמינה שצריך לקחת את הפסולת בידיים ושניתן ליצור ממנה משהו שימושי, מעוצב ובעל ערך. הפרוייקטים שאני מלווה הם חלק ממסע שמטרתו הגברת המודעות לסביבה והחשיבות על שמירתה המתמדת. הם מלמדים את הקהילה לעשות שימוש חוזר בפסולת ומקנים לה מעגל חיים נוסף.

 

אני מזמינה אתכם לקחת חלק בפרויקטים הייחודיים הללו, לתרום לקהילה, לחנך, לסייע ולהראות שאפשר גם אחרת.

                                                                   אורית זוהר-  למחזר זו אמנות

Webix - בניית אתרים | בניית אתרים בחינם