מדוע כדאי וצריך לנקות? 

הסבר קצר על ניקוי מנדפים וארובות וטיפול במערכות סינון נכון להיום כל בעל עסק שיש בו מטבח תעשייתי (כלומר מסעדות, בתי קפה, פאבים, חדרי אוכל, בתי מלון, מפעלים, אולמות אירועים, קייטרינג וכד') מחויב לבצע ניקוי של מערכת נידוף העשן (ניקוי מנדפים, ניקוי ארובות וטיפול במערכת הסינון) לפי קטגוריות וע"פ דרישות התקן הניקוי צריך להתבצע לפי תקן ישראלי 1001/6 והתקן האמריקאי NFPA96.
הניקוי יעשה ע"י חברה מוסמכת עם התעודה והאשורים העונים לדרישות רשויות כיבוי האש, איכות הסביבה וחברות הביטוח.  

מדוע כדאי וצריך לנקות את מערכת נידוף העשן ? בכל מטבח תעשייתי יש מנדפים הממוקמים מעל אזורי הבישול, הטיגון או האפייה ומטרתם המרכזית היא לשאוב את האדים ו/או העשן  והשומנים העולים במהלך העבודה (כלומר קולט אדים גדול). אדי הבישול ו/או העשן מכילים שומן רב { סוגי  שומן שונים ע"פ סוג הבישול} שבמשך הזמן מצטבר בתעלות  שמתחברת למנדף (או למנדפים). השומן הזה יכול להידלק במקרה של שריפה, או במקרה של שימוש בלהבות גבוהות  ללא עוצרי טיפות {פלטר נירוסטה שבמנדף}יכול להיות שיעוף גיץ והוא עלול להדליק את כל הארובה ולגרום לשריפה. ניקוי מנדפים חשוב גם מבחינה בריאותית על מנת למנוע מהשומן המצטבר עם הזמן במנדף (שומן קשה ומלוכלך) להתחמם כתוצאה מהבישולים ולטפטף על אזורי הבישול.

בנוסף, ניקוי וטיפול של כל המערכת יכול לצמצם משמעותית ריחות היוצאים מהמטבח ועלולים להפריע לפעמים למי שגר בסביבה. ניקוי מנדפים הוא בעצם התחזוקה התקופתית הדרושה כדי שהמנדפים יוכלו לתפקד ביעילות. במערכת הסינון ישנם פילטרים / מסננים לספיחת ריחות ומערכת אלקטרו סטאטית שאמורים לסנן את האוויר שנפלט החוצה. צריך להחליף את הפילטרים / המסננים אחת לכמה זמן, שוב תלוי ברמת העבודה ובסוג העבודה במטבח. מי מבצע ניקוי ותחזוקה של מערכות נידוף עשן? חשוב שהחברה המבצעת את הניקוי תהיה חברה מקצועית ומוסמכת, בעלת כל האישורים הנדרשים לביצוע עבודות בגובה, כזו שתבצע את העבודה לשביעות רצונו של הלקוח וכמובן לפי התקנים שהוזכרו. אותה חברה מנפיקה בסיום העבודה אישור על ביצוע הניקוי עבור כיבוי אש, איכות הסביבה וחברות הביטוח. כדאי תמיד לבדוק האם החברה עומדת בכל התקנים הדרושים וכמובן כמה ניסיון יש לה בניקוי ארובות ומנדפים ובטיפול במערכות נידוף עשן.
Webix - בניית אתרים | בניית אתרים בחינם