בית של גויים? דרוזי יתמודד בפריימריז ל"בית היהודי"

תקדים בבית היהודי: בעקבות שינוי החוקה, לראשונה מאז הקמת המפלגה, נציגים שאינם יהודים מתכוונים להתמודד ברשימת המפלגה לכנסת ■ מועמד אחד כבר הצהיר על כוונה כזו ■ בנט: "גם הדרוזים הם אחינו. מי שנלחם איתי הוא אח שלי".

גסוב חסון עם נפתלי בנט גסוב חסון עם נפתלי בנט

עוד אח מצטרף לברית האחים של בנט.

גסוב חסון, נציגה הדרוזי של מפלגת "הבית היהודי" במועצה המקומית 'דלית אל כרמל', הודיע לאחר העברת החוקה החדשה של הבית היהודי, על כוונתו להתמודד ברשימת הבית היהודי לכנסת. לטענתו, ביכולתו להביא 1000 מתפקדים למפלגה שיגרמו לבחירתו במקום ריאלי ברשימה.

גסוב, שירת בצה"ל בחטיבת גולני ובהמשך בפלס"ר של סיירת 300. לאחר פרוץ האינתיפאדה הראשונה, הוטל עליו להקים את יחידת המסתערבים ביהודה ושומרון, שם הכיר את ח"כ מוטי יוגב ששימש כמפקד החטיבה. לאחר איומים על חייו מצד ערביי הסביבה שבה שירת, נאלץ גסוב לעבור לשרת באזור בית לחם.

לאחר יציאתו לחיים האזרחיים, עסק גסוב בפעילות ציבורית והתמודד ברשימה עצמאית למועצה ב'דלית אל כרמל', בה זכה בשני מנדטים. לאחר זמן, התפרקה הרשימה ובבחירות המוניציפליות לפני כשנה, התמודד בבחירות למועצה ונכנס כנציגה של מפלגת הבית היהודי.

מתברר, כי הבית היהודי, חוצה קו נוסף בליברליזציה העוברת עליו. עם העברת החוקה החדשה במפלגה והשינויים שבאו בעקבותיה, נוצרה סיטואציה חדשה ולפיה יוכלו להתמודד בפריימריז גם כאלו שאינם שומרי מסורת, או שאינם יהודיים. זאת, מכיוון שהדרישה הבסיסית להתמודדות לשורות המפלגה כעת, היא חברות במרכז המפלגה, לפרק זמן של מספר חודשים והזדהות עם ערכי המפלגה.

גסוב, אינו היחידי. בעקבות העברת החוקה, ישנם מספר מתמודדים אופציונליים, שכעת לאחר שינוי הקריטריונים שבהגשת המועמדות, יגישו את מועמדותם לרשימת הבית היהודי לכנסת.

המשך לקרוא>>> 

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בדיווח החדשותי.
הייתם עדים לאירוע? שמעתם סיפור שעשוי לעניין? צילמתם תמונות מיוחדות?
שילחו אלינו את הסקופ שלכם לכתובת firstnews939@gmail.com

  • ראה"מ נתניהו בכנס מרכז השלטון המקומי

    ראה"מ נתניהו בכנס מרכז השלטון המקומי

  • סקר: בנט – 20, ש"ס – 8 מנדטים

    סקר: בנט – 20, ש"ס – 8 מנדטים

  • לפיד: "לא נלך לבחירות"

    לפיד: "לא נלך לבחירות"