דף הבית    מזמורי הכהנת    הכהן תפסהקו פקדו    מאמרי דעה    הספרייה    זהות ומורשת
   מערכת האתר    ברוך טגניה    פרדה יזזאו אקלום    עמנואל תאמרט    יונה בוגלה    חזי עובדיה
   סרטונים    הכהן ברהן ברוך    צהייה (יצחק) אליאס    הכהן יצחק אייסו    ביתא ישראל    מכתבים למערכת
   גלעד שליט    גדולים מהחיים    חג המֶהֶללַה (הסיגד)    המלצות ספרים    פנינה תמנו שטה     אָבֵרָה מָנְגיסְטוֹ
עדן אלנה
 

 


עדן אלנה (נולדה ב-7 במאי 2000) היא זמרת ישראלית. זוכת העונה השלישית של אקס פקטור ישראל.


 

אלנה נולדה בשכונת קטמון בירושלים להורים שעלו לישראל מאתיופיה: זהבה (וורקנש), מעצבת כובעים, ומונוגטה. כשהייתה בת שנתיים הוריה התגרשו. היא גדלה כבת יחידה לאם חד-הורית, ועם אביה לא שמרה מעולם על קשר. מגיל 3 עד 13 למדה בלט. עד כיתה ט' למדה בבית ספר דתי, ולאחר מכן עברה לבית הספר התיכון ליד האוניברסיטה ולמדה במגמת תיאטרון, ובאותן השנים למדה פיתוח קול.

 

קריירה מוזיקלית

באוקטובר 2017, בגיל 17, השתתפה בעונה השלישית של תוכנית המציאות אקס פקטור ישראל, באודישן הראשון ביצעה את השיר Stone Cold של דמי לובאטו. כבר אז סומנה כמועמדת מובטחת לזכייה, ובינואר 2018 זכתה בגמר של העונה ובהפקת סינגל בין לאומי.

 

במרץ 2018, לכבוד יום האישה, הוציאה לאור דואט עם עברי לידר לשיר "היי שקטה" של ריקי גל. באפריל 2018, השתתפה בטקס הדלקת המשואות לציון 70 שנה למדינת ישראל במסגרתו שרה את השיר "מי אוהב אותך יותר ממני" של ארקדי דוכין[6]. באותו חודש בנוסף נבחרה על ידי אולפני וורנר לבצע את הגרסה העברית של שיר הנושא של הסרט "מפלצות בשלג" (את הגרסה האנגלית שרה זנדאיה).

באוקטובר 2018 התגייסה עדן לצה"ל, ללהקה צבאית בחיל החינוך והנוער ומשרתת "בלהקת טקסים". בדצמבר 2018 הוציאה לאור את שיר הבכורה שלה, Better.

בפברואר 2019, לקראת שידור האירוויזיון בישראל, הוציאה לאור חידוש לשיר Save Your Kisses For Me, של להקת Brotherhood of Man, שזכה בתחרות האירוויזיון בשנת 1976. במרץ 2019 הוציאה לאור את הסינגל השני שלה, When It Comes To You. את השיר הזה הקליטה אלנה בלוס אנג'לס עם המפיק המוזיקלי ג'וליאן בונטה (Julian Bunetta), שעובד עם להקת וואן דיירקשן. ממאי 2019, אלנה משתתפת בגרסה הישראלית של המחזמר "חנות קטנה ומטריפה" בהפקת עידן ליפר. זכתה בעונה השביעית של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 ותייצג את ישראל ב-2021

                                                             חיקוי של עדן אלנה בארץ נהדרת
מנהל האתר: ישראל אדנה יסמני