אוחיון דלית יועצת מס מוסמכת
052-4788070

 

 
 
 

למה אני עובד קשה ועדיין עם אוברדראפט בבנק?

 

דלית אוחיון – יועצת מס

מידי יום ביומו בעלי עסקים רבים שואלים את עצמם "כיצד ייתכן שאני משקיע את כל מרצי, עובד 18 שעות ביום, "מרוויח", ועדיין האוברדראפט חוגג? לאן בורח הכסף?"

על מנת להתחיל את "מסע ההיחלצות מהאוברדראפט", המשימה הראשונה שלנו בדרך אל הפלוס היא ההכרה עם ההוצאות שלנו.

קיטור והאשמת הגופים הגדולים שעושקים אותנו לא רק שאינו יעיל, אלא אף מרע את מצבנו, ולכן יש לשנס מותניים וארנקים ולהחזיר את השליטה לידנו. לא פעם אנו אומרים לעצמנו, אני עובד 18 שעות ביום, ולכן לא מוכן לרדת ברמת החיים. למעשה זהו ה"פיצוי" על עבודתנו הקשה. יחד עם זאת, האם חייבת להיות ירידה ברמת החיים, לא בהכרח,  נשמע מפתיע ,אך זו עובדה.

אנו מוצפים בפרסומות המציעות לנו מוצרים ושירותים שונים ומבצעים בלי סוף ונוצר מצב שאנו רוכשים את המוצר ומבלי לעצור לרגע ולשאול את עצמנו האם המוצר נחוץ לנו באמת, מבלי לשאול את עצמנו האם זה הכרחי וייתכן שאם לא היה שיווק אגרסיבי כל כך, לא היינו מעיפים בו מבט ,והרכישה בעצם הייתה מעשה פזיז ללא שיקול דעת ובכל זאת צריך לממן את הרכישה.
אם לא די בכך, נכנסות הפרסומות של הבנקים וחברואת האשראי שנותנות לנו הלוואה, שלמו מתי שתרצו, בכמה תשלומים שתרצו, איך שרק נוח לכם, והפנטזיה הופכת למציאות, אנו מתפתים לאשליה שיש לנו כסף לקנות את כל מה שנרצה. החלום  שלנו נמצא בהישג יד - לא מחר, לא במשכורת הבאה, אלא ממש עכשיו. כרטיס האשראי נותן לנו תחושה שאנו לא מוציאים כסף ולכן כדאי להשתמש בו לצורך תשלומים קבועים למוסדות (הוראות קבע) וקניות אחרות לצרוך במזומן. יש קניות קטנות רבות מה שנקרא "קניות על הדרך" שאנו לא נותנים לעצמנו דין וחשבון עליהם והם נעשים מתוך דחף, כסף קטן יכול להצטבר לסכומים גדולים....
המעבר בשימוש בשירותיו של מומחה חיצוני, הפך לפיתרון הצובר תאוצה בעולם העסקים. חייהם של כל בעלי העסקים הקטנים במיוחד שבהם אין מנגנונים מסודרים רצופים בהתמודדויות מסוגים שונים ומגוונים המשתנים לפי סוג העסק, אופי העסק ופעילותו. אשר על כן, לעיתים אנו נקלעים למצבים הדורשים התערבות חיצונית, התייחסות נקודתית, כדי להיחלץ מהם תוך מזעור נזקים והפיכת המשבר לנקודת פריצה עבור בעלי העסקים. זכרו – מומחה חיצוני אינו מעורב "רגשית" בתהליך קבלת ההחלטות ולכן, החלטותיו טהורות, ולנגד עיניו עומדת מטרה אחת בלבד – טובת העסק.

במצבים אלו כדאי להעדיף אדם בעל נקודת מבט חיצונית אשר יכולה לייצר פתרונות מקוריים להתמודדות עם מצבים בלתי שגרתיים, ביצוע הערכת מצב ובחינת האפשרויות להתמודדויות עמו.

התייעלות, צמצום בהוצאות וחסכון במשאבים, קבלת שירותים מקצועיים ברמה גבוהה ,הגדרת תקציב ידוע מראש, תכנון עלויות, מחויבות לתוצאות מדידות הניתנים לכימות, שילוב בין ניהול ובקרה, ביטול תלות בהוצאות קבועות ככל שניתן, בחינת הוצאות ולאו דווקא עסקיות – כל אלו אינן מילים גסות.

 

אשר על כן, תחילת מסע ההיחלצות מהאוברדראפט וטיפוס להרי ה"פלוס" מתחיל בקבלת החלטה של היעזרות במומחה חיצוני נטול רגשות והשפעות סביבתיות שלנגד עיניו עומדת טובת העסק ובעליו בלבד.

 

    לקבלת הצעה אופרטיבית ובניית "תוכנית היחלצות" ניתן לפנות  בטל – 052-4788070 או באמצעות דוא"ל dild1@walla.co.il

 
 
רח' נתן אלתרמן 2 רחובות -נייד 052-4788070, פקס  08-6435523
דואר אלקטרוני  d28749505@gmail.com